Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, albowiem sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron kieruje

Najistotniejsze transformacje, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopiec czy jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to okres, w którym następuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają produkcję testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do przeróżnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra tanio